Мистецтво управління конфліктом: стратегії поведінки в конфліктній ситуації та навички безконфліктного спілкування

Дистанційний курс

«Мистецтво управління конфліктом: стратегії поведінки в конфліктній ситуації та навички безконфліктного спілкування»

 

Професійна діяльність прокурора, спрямована на вирішення державних завдань із забезпечення дотримання конституційних прав і свобод людини, координацію формування кримінально-правової політики та діяльності органів правопорядку з метою забезпечення громадської безпеки та законності, від початку має суперечливий характер. Під час виконання своїх службових обов’язків прокурори постійно перебувають у професійному конфліктологічному середовищі (сфері вирішення юридичного конфлікту).

Конфліктогенність як специфічна ознака середовища прокурорської діяльності нерозривно пов’язана з вирішенням суперечностей, що виникають за умови безпосереднього контакту прокурора з різними особами, групами осіб, із якими він взаємодіє під час виконання службових обов’язків.

Працівники органів прокуратури часто стають учасниками конфліктних ситуацій. Тому прокурори добре мають розуміти сутність цих соціально-правових і психологічних явищ. Знання можливих причин виникнення сутичок позицій і зіткнень інтересів та цілей, механізму розвитку й способів запобіганню їх виникненню або ліквідації дасть змогу визначити найбільш оптимальну лінію поведінки на шляху досягнення мети та вирішення завдань прокурорської діяльності.

Тому не випадково в Стратегії розвитку прокуратури на  2021–2023 роки наголошено на розвиткові комунікаційних навичок прокурорів із метою запобігання виникненню конфліктних ситуацій / вирішення ймовірних конфліктних ситуацій.

Мета курсу: підвищити рівень професійної конфліктологічної компетентності прокурорів на основі систематизованих знань у галузі теорії та практики управління конфліктами, покращити здатність керувати власною поведінкою та емоційним станом у конфліктних ситуаціях, впливати на їхнє запобігання та конструктивне вирішення засобами безконфліктного спілкування.

Завдання: надати розуміння сутності, природи й ознак конфліктів у прокурорській діяльності, причин виникнення конфліктних ситуацій,  механізмів розвитку конфліктів, ідентифікації їхніх типів і видів, шляхів та методів прогнозування, вирішення й управління конфліктами; виробити вміння обирати ефективну стратегію поведінки в конфліктній взаємодії та застосовувати дієві техніки виходу з конфлікту в професійній і позаслужбовій сферах, підтримувати продуктивні міжособистісні взаємовідносини в колективі; удосконалити комунікативні навички запобігання виникненню конфліктних ситуацій / вирішення ймовірних конфліктних ситуацій і створення сприятливого соціально-психологічного клімату в прокуратурі.

Дистанційний курс спрямований на покращення спроможності прокурорів:

1) розуміти конфлікт: збагнути конфліктогенні характеристики середовища прокурорської діяльності та конфліктологічну сутність праці прокурорів; ознайомитися зі всебічністю поняття «конфлікт», його причинами та наслідками, з’ясувати типологію конфліктів, види конфліктогенів, що їх провокують; отримати розуміння структури та динаміки конфліктів;

2) вирішувати конфлікт: уміти аналізувати конфліктні ситуації з огляду на стилі поведінки, стратегії і тактики вирішення конфліктів, мотиви, позиції та інтереси сторін, визначати етапи вирішення конфлікту з огляду на його життєвий цикл; розпізнавати конфліктних людей, кваліфікувати їхню поведінку в конфлікті й обирати власну переважну поведінку у конфліктній взаємодії;

3) спілкуватися в конфлікті: поглибити знання та набути вміння безконфліктного інформаційного обміну та побудови продуктивних ділових взаємовідносин між керівниками, прокурорами та окремими групами в колективі прокуратури; розвинути практичні комунікативні навички з метою запобігання виникненню конфліктних ситуацій / вирішення ймовірних конфліктних ситуацій.

Модуль 1. Конфлікти в прокурорській діяльності: ознаки, причини та види

Модуль 2. Ефективні стратегії вирішення конфліктів

Модуль 3. Комунікативні механізми безконфліктної взаємодії


  • Зареєстровані слухачі: 1501